LNBRC Daugavpils filiāle

Rehabilitācijas centra Daugavpils filiāle atrodas  Čiekuru ielā 5- 2b,  Daugavpilī, Neredzīgo biedrības ciematā, kas agrāk tika būvēts  cilvēkiem ar redzes traucējumiem.  No pilsētas centra līdz ciematam var atbraukt izmantojot Daugavpils satiksmes  autobusu  Nr.12 vai tramvaju Nr.3. No autobusa vai tramvaja pieturas līdz rehabilitācijas centram visa trotuāra  300. metru garumā ir uzstādīti orientieri.     

Daugavpils rehabilitācijas centra darbiniekiem Elitai Haritonovai un Vladimiram Markelovam ir augstākā profesionālā izglītība un  ilggadējā pieredze  darbā ar cilvēkiem ar redzes traucējumiem.  Uzkrātā pieredze palīdz apgūt un pilnveidot cilvēkiem ar daļēju vai pilnīgu redzes zudumu ikdienā nepieciešamās iemaņas: orientēšanās telpā un  apkārtējā vidē izmantojot balto spieķi, pašapkalpošanos un  ēdienu gatavošanu.

Centrā ir iespēja radoši izpausties, apgūt kādu no rokdarbiem, iemācīties pīt no klūdziņām, spēlēt galda spēles. Uzturēt un  uzlabot savu fizisko veselību  nodarbojoties ar pielāgotām fiziskām aktivitātēm izmantojot trenažierus, vingrojot vai nūjojot. Pēc nepieciešamības var  apgūt Braila rakstu.  Lai integrētos sabiedriskajos procesos rehabilitētāji palīdzēs apgūt  pamatiemaņas darbā ar datortehniku, izmantojot runas sintēzes un palielinošo programmatūru.  Darbinieki ik vienu uzklausīs, konsultēs un sniegs atbalstu. Iepazīstinās ar tehniskajiem palīglīdzekļiem un iemācīs to pielietošanu ikdienā.

Dažas klientu atsauksmes:

Sergejs Ivanovs : Rehabilitācijas centru uzsāku apmeklēt nesen, bet jau no apmeklētajām nodarbībām saņēmu daudz pozitīvu emociju un jaunas prasmes, kuras man noderēs turpmākā dzīvē. Tā ir laba  iespēja  integrēties sabiedrībā. Paldies speciālistiem par sapratni, atbalstu un iedrošinājumu.

Evrēlija Plotka:  Rehabilitācijas pakalpojumus saņemu jau otro gadu. Man sāpēja mugura un rokas, fizioterapeits rekomendēja  speciālus vingrojumus.  Apmeklējot sporta un nūjošanas nodarbības man ir pārgājušas sāpes. Centrā es uzlaboju  ne tikai fizisko veselību, bet  apmeklējot arī citas nodarbības,  iegūstu daudz jaunas un noderīgas informācijas.

Igors Podlužnijs:  Zaudējot redzi, es paliku vienatnē ar sevi.Ikdienā es jūtos vientuļš, neskatoties uz to, ka  dzīvoju kopā vienistabas dzīvoklī ar māti,  man trūkst saskarsmes ar citiem cilvēkiem.  Apmeklējot centru es satiku domu biedrus, šeit es  varu droši  runāt par savām problēmām un sāpēm, jo tieku uzklausīts, saprasts  un atbalstīts.  Man tas ir ļoti svarīgi.

Leonards Riži:  Esmu stipri vājredzīgs, Rehabilitācijas centru apmeklēju jau sen. Šeit es iemācījos pīt no klūdziņām, pašlaik  apmeklējot nūjošanas nodarbības nostiprinu  veselības stāvokli un uzlaboju kustību koordināciju.  Es dzīvoju viens un   apmeklējot  ēdienu gatavošanas nodarbības, iemācījos gatavot ēst. Paldies pasniedzējiem par zināšanām un iegūtajām prasmēm.

Izvēlētās rehabilitācijas nodarbības var apmeklēt sev ērtā laikā Rehabilitācijas  centrā vai arī vienoties par speciālista vizīti uz mājām. Sarunāt tikšanos var  iepriekš piezvanot pa tālruņa numuriem: 65439049 vai 20029325

Skip to content