LNBRC Rīgas filiāle – Kādi Mēs Esam!

Gleznainā Juglas ezera krastā Rīgas pievārtē, pie industriālas apbūves un muižas parka, starp kokiem vīd Strazdumuižas ciemata ēkas. SIA „LATVIJAS NEREDZĪGO BIEDRĪBAS REHABILITĀCIJAS CENTRS” atrodas vienas no ciemata augstākajām celtnēm pirmajā stāvā un ir dibināts 1983. gadā, kad Latvijas Neredzīgo biedrībā tika izveidota Rehabilitācijas daļa, kuru 1993. gadā pārveidoja par Rehabilitācijas centru. Mūsu centram februāra mēnesī aprit 30 gadi. Kas nav izmantojuši centra pakalpojumus bieži vien uzdod jautājumu – Ar ko Jūs nodarbojaties?

Tas ir ilgs process, ko jāmācās pieņemt redzes invalīda tuviniekiem, bet visgrūtāk ir pašam, kas nonācis šajā situācijā. Tomēr gandarījums par apziņu “es varu!” atsver visas pūles un rada vēlmi iet tālāk. Tāds arī ir Rehabilitācijas centra mērķis – iemācīt redzi zaudējušam cilvēkam nepadoties un darīt kaut ko sevis labā.

Personu ar redzes invaliditāti sociālā rehabilitācija vienkāršā valodā nozīmē palīdzēt redzes invalīdiem iekļauties sabiedrībā, lai šie cilvēki spētu pilnvērtīgi iekļauties sociālajā dzīvē – apkopt sevi, iemācītos veikt dažādus mājas darbus, piekļūtu nepieciešamai informācijai, spētu sameklēt atalgotu darbu un nejustos vientuļi.

LNBRC filiālēs, kuras atrodas visā Latvijas teritorijā vidēji strādā 50 līdz 56 darbinieki, no kuriem vairāk nekā 60% ir ar invaliditāti. Mēs esam draudzīgs un atvērts kolektīvs, kurš sastopams deviņās filiālēs: Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē, Balvos, Cēsīs, Jūrmalā, Jelgavā, Ventspilī un Liepājā.  Ilggadēji rehabilitācijas centra darbinieki no 2002. gada ir Elita Haritonova no Daugavpils, Valentīna Lansberga no Rēzeknes, Aija Rīvīte no Cēsīm, Baiba Briģe no Rīgas, 2006. gadā darbu uzsāka Ināra Zeltiņa no Rēzeknes, Deniss Vatjkovičs un Natālija Kagane no Rīgas, Laura Gredzena no Liepājas. 2008. gadā strādāt Rehabilitācijas centrā sāka Zinta Eniņa no Ventspils, Gunita Smiltniece un Jana Sietiņa no Liepājas, 2010. gadā darba gaitas uzsāka Zaiga Liepiņa no Cēsīm, Iveta Vilka no Jūrmalas, Nora Liparte no Liepājas, Ilze Makaronova-Makaronoka no Jelgavas. Un tā šo sarakstu varētu turpināt. Lepojamies, ka mūsu kolektīvā ir tik pieredzējuši un profesionāli kolēģi!

Šīs sadaļas mērķis ir iepazīstināt ar katru no darbiniekiem tuvāk un ļaut Jums ieskatīties mūsu filiālēs.

 Šodien par galveno ēku! Rīgas centram nozīmīgs brīdis vēsturē bija 2022. gads, kad pārcēlāmies uz jaunām, Eiropas standartiem atbilstošām telpām Rīgā, Braila ielā 10. Šobrīd Rīgā strādā 22 darbinieki. Mūsu kolektīvs ir ļoti vienots. Notiek savstarpēja pieredzes un ideju apmaiņa. Neatkarīgi no amata mūsu komandā valda vienlīdzība un sapratne. Cenšamies organizēt arī kolektīva saliedēšanās pasākumus. Kā spilgtāko varam atminēties 2022. gada rudenī notikušo pieredzes apmaiņas braucienu uz Igauniju un Somiju.

          Centra vadība ir uzticēta Lilitai Kļaviņai, kura ar lielu atbildības sajūtu sev deleģēto uzdevumu veic sesto gadu. Viņai ir ļoti liela pieredze sociālajā jomā. Par Lilitu kolēģi ir teikuši, ka viņa ir cilvēks orķestris, jo spēj veikt un paveikt ļoti daudzas lietas. Arī klientiem ir bijusi iespēja apmeklēt viņas vadītās nodarbības, kā arī doties kopīgos izbraucienos. Viņa ir ļoti prasīga un tieša. Lilitai piemīt augstas organizatoriskās spējas. Brīvajā laikā viņai patīk aktīvā atpūta – laivošana, riteņbraukšana un pārgājieni. Ir novērots, Lilita aizraujas ar fotografēšanu, it īpaši selfiju, jo parasti rakstos par iestādi visi mirkļa foto tapuši šādi.

Mūsu klienti, ienākot plašajā un gaišajā vestibilā, kā pirmo satiek centra biroja administratori Svetlanu Stūri, kas reģistrē klientus, pārbauda dokumentus un izstāsta, kas tālāk darāms. Apbrīnojam viņas pacietību un izturību, daudzreiz atkārtojot vienu sakāmo. Viņa spēj nolasīt katra klienta vajadzības, sniedz atbalstu un silda sirdis ar nenozūdošu smaidu. Svetlana arī nodrošina darbiniekus ar visām nepieciešamajām kancelejas un saimniecības precēm, lieliski orientējas dažādu preču sortimentā un kvalitātes jautājumos.

Piesakoties rehabilitācijas centra nodarbībām, jums noteikti būs jāiegriežas pie sociālā darbinieka Denisa Vatjkoviča. Savā darbā Deniss izmanto individuālu pieeju, piemeklējot nodarbību klāstu atbilstoši klienta vajadzībām, spējām un vēlmēm. Deniss ir ļoti izpalīdzīgs, labprāt, konsultēs ārpus darba ietvariem. Kolēģi nereti vēršas pie viņa datorprasmju jautājumos.  Denisa vaļasprieki ir riteņbraukšana, atpūta pie dabas, grāmatas, datorzinātne, mūzikas kolekcionēšana un jaunu valodu apguve. Viņš ārkārtējās situācijās spēj saglabāt vēsu prātu.

Sociālā rehabilitētāja Inga Heinsberga spēj pasniegt jebkura veida nodarbības, piemēram, tiflotehnikas apguvi, orientēšanos, Braila raksta apmācības un pašaprūpi. Ingai piemīt labas komunikācijas prasmes ar jauniešiem, apveltīta ar labu humora izjūtu. Kolēģi atzinīgi novērtē Ingas mācīšanas stilu un piemērotību šim darbam. Viņai visvairāk patīk vadīt galda spēles un ēdiena gatavošanas nodarbības. Gatavošana ir arī viņas hobijs. Inga piedāvā jaunas un interesantas receptes. Brīvajā laikā viņa ada un tapo.

Allaž smaidīgā dizainere Kitija pasniedz visa veida rokdarbus, piemēram, pērļošanu, filcēšanu un makramē. Svarīgākais Kitijai ir iemācīt klientam veikt darbu patstāvīgi, iemācīties darīt pašam. Kitijai ir arī būtiski – palīdzēt neredzīgam cilvēkam izprast dekoratīvās mākslas priekšmetus, tos neredzot. Viņai piemīt izcila gaumes izjūta. Kitija organizē klientu darbu izstādes. Viņa nemitīgi pilnveidojas un ir atvērta jauniem izaicinājumiem. Kitijas aizraušanās ir ģitārspēle, māksla, fotografēšana, riteņbraukšana, psiholoģija, ceļošana un atpūta pie dabas.

Enerģiskā rehabilitētāja Baiba pārzina specifiskus rokdarbus. Viņa iemācīs aust ar stellēm, knipelēšanu, savārstījumu jeb lāpīšanas tehniku, tapošanu un adīšanu. Pie viņas var izgatavot pat drēbītes savam mājdzīvniekam. Viņa spēj pasniegt jebkuru nodarbību, bieži novada sporta aktivitātes. Baiba ir veselīga uztura piekritēja, kura saviem klientiem iesaka ekonomiski izdevīgākus produktus. Baibas aizraušanās ir ziedkopība. Viņa rūpējas par augiem rehabilitācijas centrā un puķudobēm pie tā. Viņai piemīt pieticīgums un izpalīdzība, jo Baiba dzīvo pēc kristietības principiem.

Ilggadējā sociālā rehabilitētāja Natālija apveltīta ar īpašu humora izjūtu un fenomenālu atmiņu. Viņai labi padodas strādāt ar bērniem un cilvēkiem gados. Viņa var pasniegt visu – orientēšanos, ēst gatavošanu, rokdarbus un galda spēles. Daudzi mūsu pašreizējie darbinieki izgājuši praksi tieši pie Natālijas. Kolēģi viņu raksturo kā vienu no apzinīgākajām vecmāmiņām, līdz ar to varbūt saviem hobijiem paliek mazāk laika. Viņa labprāt iesaistās Strazdumuižas ciemata sabiedriskajā dzīvē.

Nodarbību vadītājs Imants pasniedz datorprasmes, apmāca lietot JAWS, Bruno lasītāju, palielinošās programmas, māca gudro telefonu lietošanu. Viņa hobiji ir sports un šoudauna nodarbības un pasākumu organizēšana.

Datorspeciālists Rauls apmāca lietot ekrāna palielinošās programmas. Viņš labprāt gatavs apgūt kaut ko jaunu. Raula hobiji ir dārza darbi, makšķerēšana un dabaszinātne, jo pēc izglītības viņš ir biologs. Rauls ir uzņēmies rūpes par rehabilitācijas centra akvāriju.

Datorspeciālists Valentīns apmāca lietot ekrānlasošās programmas un telefonus. Viņa hobijs ir ēdiena baudīšana. Valentīnu interesē datorspēles, programmēšana un pārdabisku lietu pētīšana.

Nosvērtā psiholoģe Sandra ir klusa, smaidīga un izpalīdzīga. Sevis pilnveidošanai viņa aizraujas ar profesionālas literatūras lasīšanu. Sandrai patīk ceļot.

Daudzpusīgais psihologs Konstantīns ir nosvērts un kluss, bet ar savu viedokli. Viņa vaļasprieki ir mūzikas sacerēšana, ģitārspēle un dzejošana. Savus gara darbus Konstantīns labprāt atrāda kolēģiem.

Kokapstrādes nodarbību vadītājs Jānis ir mūzikas kolekcionārs un vienkārši labs cilvēks ar izteiktu vēlmi palīdzēt. Viņa nodarbībās tiek izgatavoti pīšanai un tapošanai nepieciešamie koka elementi, kā arī klienta izvēlētie priekšmeti, piemēram, galda piederumi vai gulta jūsu mājdzīvniekam. Jānis ir universāls meistars ar zelta rokām, kurš arī ikdienā pielieto savas prasmes, veicot remontdarbus saviem tuviniekiem.

Pīšanas nodarbību vadītājai Ludmilai piemīt augsta atbildības sajūta un pedantiskums. Ludmila pasniedz pīšanas pamatprasmes. Viņas vadībā top dažāda veida un formas grozi, paplātes un virtuves paliktnīši. Brīvajā laikā viņa nodarbojas ar sportu un ūdens aerobiku, patīk lasīt grāmatas, klausīties mūziku, ceļot un it īpaši lidot. Savā darbā Ludmila visvairāk novērtē saskarsmi ar cilvēkiem un iespēju iemācīt klientiem ko jaunu.

Mūzikas nodarbību vadītājs Dmitrijs ir daudzpusīga personība un kompānijas dvēsele. Viņam piemīt laba humora izjūta, pozitīvisms un pašpārliecinātība. Viņš pasniedz vokālās prasmes, ģitārspēli, piedāvā noklausīties pašizveidotās mūziķu biogrāfijas un klientus interesējošo mūziku, kā arī apgūt neredzīgiem cilvēkiem pieejamu audio rediģēšanas programmu.  Dmitrijs ir ne tikai melomāns, bet arī dziesmu tekstu un mūzikas autors. Brīvajā laikā viņš spēlē bungas un sintezatoru.

Sporta nodarbību vadītāja Dace ir aktīva dzīvesveida piekritēja ar juristes izglītību. Viņai raksturīga atbildība un lieliska humora izjūta. Pirms jebkurām sporta aktivitātēm Dace rūpīgi izvērtē klienta fizisko sagatavotību un veselības stāvokli. Viņa piedāvā gan ārstniecisko vingrošanu, gan nopietnus treniņus muskuļu reljefa veidošanai. Sporta zālē pieejami vairāki trenažieru veidi. Fitness ir ne tikai Daces darbs, bet arī sirdslieta. Ikdienā viņa ir uzņēmusies rūpes par saviem bērniem un mājdzīvniekiem.

Deju pasniedzēja Nataļja visus iedvesmo ar savu dzīvesprieku, izdomu. Ļoti profesionāla pieeja dejām, jo tas ir ne tikai viņas darbs, bet arī vaļasprieks.

Un, protams, ir mūsu kolektīvā arī dzirkstoša būtne – grāmatvede Ginta, darba aizsardzības speciālists Andis un vārda brālis Andis, kurš rūpējas par mūsu skaisto iekšpagalmu.

Ļoti būtiski mūsu klientiem ir palikšana dienesta viesnīcā, saņemot pakalpojumu, un šo sadaļu pārvalda viesnīcas saimniecīte Anda. Viņa katru uzņems, atbalstīs, sniegs padomu un radīs mājas sajūtu uz laiku, kamēr saņemsiet pakalpojumu.

Skip to content